
Illóolajok és a bőrápolás – Természetes szépségápolás esszenciákkal
Az illóolajok nemcsak kellemes illatukkal varázsolják el az érzékeinket, hanem kiváló támogatást nyújthatnak a bőrápolásban is. A megfelelő illóolaj kiválasztásával természetes módon kezelhetők lehetnek a különböző bőrproblémák, de segíthetik a bőr regenerálódását is. De hogyan használjuk őket helyesen? A következőkben ezt a kérdést járjuk körbe.
Hogyan használjuk az illóolajokat bőrápolásra?
Mielőtt utána járnánk, hogy melyik illóolaj milyen bőrproblémára lehet jó megoldás, érdemes előbb azt tisztázni, hogy hogyan is lehet használni a különböző illóolajokat bárápolásra. Keverhetjük őket valamilyen hordozóolajba, mint a jojobaolaj, mandulaolaj, vagy kókuszolaj, ugyanis hígítatlanul ugyanis irritálhatják a bőrt. Keverhetjük arcpakolásba is. Nagyon sokan használnak joghurtos vagy agyagos arcpakolást, melybe bátran lehet egy-egy csepp illóolajt keverni, hogy fokozzuk a pakolás hatását.
Vannak, akik az arctisztítási rutinjukba építik be az illóolajok használatát, pár csepp illóolajat kevernek az arctisztító készítményükhöz, vagy épp a gőzölésnél vetik be az illatok erejét. Érdemes azonban odafigyelni, hogy milyen készítményt turbózunk fel illóolajjal, ugyanis a készítmény alkotóelemeivel kölcsönhatásba léphet, célszerű tehát utána járni, hogy ezt valóban megtehetjük-e. Ugyanez igaz akkor is, ha testápolóban vagy testvajban kevernénk illóolajat.
Néhány olaj helyileg alkalmazható (hígítva) a pattanásokra vagy irritált területekre, viszont ilyen esetekben mindenképp fontos, hogy allergiapróbát végezzünk, mielőtt illóolajjal kezelnénk a bőrünket.
Mire figyelj az illóolajok használatakor?
Nagyon fontos, hogy mindig végezzünk bőrpróbát, mielőtt először használjuk az illóolajat. A citrusos illóolajok (pl. citrom, narancs) növelhetik a bőr napfényre való érzékenységét, ezért nappalra nem ajánlott használatuk. Az illóolajokat mindig zárt, sötét helyen tartsuk, hogy megőrizzék hatóanyagaikat. Amire szintén érdemes odafigyelni, hogy terhesség alatt, illetve bizonyos bőrbetegségek esetén konzultáljunk szakemberrel, mielőtt illóolajat használunk.
További bejegyzések
Biokompatibilis fogászati anyagok: Mit használ a biológiai fogászat?
A modern fogászatban egyre nagyobb hangsúlyt kapnak azok az anyagok, amelyek nemcsak tartósak és esztétikusak, hanem biokompatibilisek is. Ez ezt jelenti, hogy ezek az anyagok nem jelentenek terhelést a szervezet számára. A biológiai fogászat célja,
Illóolajok és a bőrápolás – Természetes szépségápolás esszenciákkal
Az illóolajok nemcsak kellemes illatukkal varázsolják el az érzékeinket, hanem kiváló támogatást nyújthatnak a bőrápolásban is. A megfelelő illóolaj kiválasztásával természetes módon kezelhetők lehetnek a különböző bőrproblémák, de segíthetik a bőr regenerálódását is. De hogyan
Ezek a levendula jótékony hatásai
A levendula napjainkban az egyik leggyakrabban használt illóolaj, ennek ellenére a levendula olaj jótékony hatásai már több mint 2500 évvel ezelőtt is ismertek voltak.